Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do analizy statystycznej ruchu oraz do dopasowania wyglądu i treści strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Pozostawiając w ustawieniach przeglądarki włączoną obsługę plików cookies wyrażasz zgodę na ich użycie.
X
Zarezerwuj stolik
Łosoś wędzony
Pierogi z mięsem
Stek z polędwicy wołowej
Pieczeń z dzika
Polędwiczki cielęce
Roladki drobiowe
Polędwiczka z dorsza
Półmisek galicyjski
Duet wiedeński
Szarlotka na ciepło
Gruszka w sosie karmelowym

Menu

Restauracja Galicyjska

Niezapomniane smaki polskiej kuchni
ul. Pijarska 9, Kraków

W XVIII wiecznych Piwnicach starej kamienicy położonej w zaciszu Plant, uracza  gości z całego świata i krakowian tym ,co najsmakowitsze w kuchni polskiej.

Restauracja Galicyjska , jak szlachecka kuchnia polska, najmocniej wabi smakami dziczyzny. Jest więc marynowany w jałowcu, rozmarynie i tymianku, a potem pieczony udziec z dzika i podawany w sosie z żubrówki.

Z dań rybnych zwraca uwagę polędwica z dorsza w sosie cytrynowym na risotto grzybowym.

Dla tych, którzy w 4-osobowym gronie chcą poznać większą gamę polskich smaków przygotowano płonący półmisek galicyjski, na którym pyszni się pieczona karkówka, gicz cielęca, polędwiczka wieprzowa i wołowe zrazy polskie.

Spośród zup koneser polskiej kuchni nie pominie grzybowej z łazankami. A na deser  domowa szarlotka.

Wnętrze Restauracji skłania do niespiesznego biesiadowania.

Dyskretne dekoracje służą wyeksponowaniu urody zabytkowych cegieł, z jakich przed wiekami zbudowano ściany i sklepienia.

Spędzony tam czas  dopełni wędrówkę po Krakowie niezapomnianymi wrażeniami kulinarnymi, które na długo zostają w pamięci.

Podobnie jak smak pitnego miodu, którego kieliszkiem żegna się tu każdego gościa.